Приказивање постова са ознаком apokalipsa. Прикажи све постове
Приказивање постова са ознаком apokalipsa. Прикажи све постове

понедељак, 4. април 2016.

Prava stripska akcija i borba protiv Apokalipse



  Sa prvim stripom sam bila prezadovoljna (vidite post pod

 nazivom ,Uvod u Apokalipsu'), drugi ima mnogo akcije i borbe.


                                               
Kakva prva korica!

 U ovom stripu, ima deo o Sledećoj generaciji, gde su neki glavni

 likovi Jonothon Starsmor (Džonoton ima moć da izbaci energiju sa

 grudi), Husk (Hask ima moć da ukloni jedan sloj kože, pretvori u

 metal ili kamen), Jubilee (Džubili ima sposobnost da izbegne

 detektaciju od telepata, pravi eksplozije) i drugi. Oni su pravo

 osveženje, Vulverin i Džin su u vezi...


                                             
Kakav Vulverin, strašan Vulverin



                                               
Magnetova sećanja


 Naslov posta dosta govori.

 Ocena 10/10
 

Uvod u Apokalipsu



  Kakva sreća! Mislila sam da ima samo četvrti deo serijala stripova

 , Doba apokalipse' u Američkom kutku (taj deo sam opisala na

 postu ,X men stripovi- Days of future past i X men Age of

 apocalypse').


                                                

 U ovom prvom stripu, verovali ili ne, Magneto je dobar i on

 vodi deo X menova. Sam negativac, najveći od svih od koga se

 ikad borili Apokalipsa (Apocalypse) je mišićavi džin sa ružnom

 plavom usnom ima neverovatne moći i vlada celom Severnom

 Amerikom...


                                              
Sa leva na desno:Morf (ovaj plavi), Magneto, Rog, ovog belog se
ne mogu setiti, Blink i Sabljarski zub

 Neki od glavnih likova koje sam upoznala u ovom stripu su super

 kao što je Blink (ona može da se teleportuje- pozitivac),

 Sabretooth (Sabljarski zub ima super ljudsku snagu i može se

 izlečiti sam- negativac), Morph (Morf ima moć telepatije, levitacije

 i druge), Quicksilver (Brzo srebrni čovek ima moć brzine

 svetlosti). 


                                              
Skotov i Aleksov tata pokušava im pričom objasniti ko je (pošto oni ne znaju)

 Uvod u celu stripsku sagu će vam biti lak za gledanje i čitanje, 

 odličan kolorit i različiti crteži uklopljeni su kako treba.


 Ocena 10/10

четвртак, 26. новембар 2015.

X-men stripovi-,Days of future past' i ,X-men Age of apocalypse' (,The complete epic 4')




   Oba stripa su uzeta u Američkom kutku i imam polovično

 mišljenje. 

                                            

            Prvi strip ,Days of future past' (,Dani buduće prošlosti')





Epizoda sa spašavanjem Storm i duboka nevolja Nightcrawler-a



  Osim ove epizode, tu  je epizoda primljenje Kity Pride bila 

 u redove X-mena, kao najmlađi član. Tokom te užasne

 apokalipse za mutante i Kity Pride iz tadašnje sadašnjice se

 pokušala vratiti u prošlost i spasiti predsednika Amerike (od tog

 ubistva je i počela ta apokalipsa i početak kraja za mutante).

 Epizoda sa Nightcrawler-om i njegovim spasom mi je bila

 najinteresantija, najtužnija mi bila epizoda prisećanja Jean Grey

 Summers (Džin Grej Samers). Naslovnica ovog stripa dovoljno

 govori, bogat i jak kolorit, tekst se lako čita (nisu sitna slova) i

 preporučujem.

 Ocena 10/10


                                      


                             Drugi strip ,Age of apocalypse-The complete epic 4' 

                        (,Godina apokalipse-Kompletna bitka 4'

   Šest različitih segmenata te mutanske apokalipse i bitke je 

 ubačeno u  ovom stripu, to može biti dobro i loše. Kad otvorite

 i pročitate početak ovog stripa, on odiše sa dosta senki, tamnim 

 bojama i zbrkanošću rasporeda crteža.

 Neke od likova sam tek u ovom stripu otkrila, Nightcrawler je

 nacrtan nalik manga stripovima, što mi se ne sviđa. Posebno mi se

 dopao deo kad su trebali spasiti nepoznatog momka koji i ne zna da

 je mutant. Slova su čitljiva, kolorit i dobar i loš. Očekivala sam

 mnogo više od ovog stripa. Veću akciju, jasniji raspored slika i

 bogatstvo ove priče.


 Ocena 6/10